Montáž zastřešení

Montážní návod

Montáž bazénového krytu zvládne průměrně zručný uživatel. Doporučujeme, aby montáž prováděly minimálně dvě osoby.
Je vhodnější provádět montáž zastřešení / krytu mimo prostor bazénu (cílového umístění). Snadněji se dostanete z vnitřní strany k sestavení konstrukce, upevnění a vypnutí folie. Na cílové umístění kryt v otevřeném stavu přenesou snadno tři lidé – dva u kloubových pantů a jeden uprostřed (vrchol krytu).
Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.
K montáži budete potřebovat klíče č. 13 a č. 11, které nejsou součástí balení výrobku.
Montáž neprovádějte za větrného počasí.

1. krok
Připevněte k zemi kloubový segment tak, aby závity trnů kloubu směřovaly k bazénu. Volný konec segmentu (nepřipevněný k zemi) bude směřovat na stranu, od které budete kryt otevírat. K upevnění kloubového mechanismu podle povahy terénu použijte hmoždinek, případně alespoň přiložených bodců.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

2. krok
Druhý kloubový segment upevněte k zemi stejně jako první a to ve vzdálenosti od 1. kloubového segmentu odpovídající průměru vašeho krytu.

3. krok
Kryt je sestrojen z jedenácti oblouků. Trubky pro sestavení každého oblouku jsou zabaleny zvlášť. Sestavujte oblouky postupně nasunutím zúžených konců do sebe až po zacvaknutí pojistky. První a poslední oblouk (ty které při zavření krytu leží na zemi) jsou vyrobeny ze silnějších trubek.

4. krok
Do konců všech oblouků nasadíme plastové záslepky. Každý konec oblouků postupně nasadíme na šrouby kloubového segmentu tak, že nejdříve navlékneme plastový kroužek (podložku), po něm nasuneme oblouk, poté kovovou podložku zajistíme maticí, kterou lehce dotáhneme.
Po smontování oblouků je ponechte ležet na sobě (ve tvaru půlměsíce).

5. krok
Vně krytu rozložte vlastní potah okolo sestavených oblouků a postupně jej připevňujte pomocí suchých zipů na jednotlivé oblouky. Suché zipy na koncích (u kloubových segmentů) zatím neupevňujte.

6. krok
Před postupným zavřením krytu dbejte na to, aby potah byl na jednotlivých obloucích rovnoměrně napnut. Nesmí se tvořit šikmo přes oblouky vrásky. Při zavírání krytu potah stahujte směrem ke kloubovým segmentům. Upevněte i poslední suché zipy.

7. krok
Gumové úchyty ve tvaru trojúhelníku slouží k upevnění přiložených gumolan, která slouží k zajištění krytu / zastřešení proti povětrnostním vlivům mimo dobu používání bazénu.
Pro vypnutí gumolan můžete použít dodané kotvy nebo jiné úchyty, které pevně zafixujete k podkladu či terénu v místě pod našitými trojúhelníkovými úchyty.

Poznámky:
U volně stojících nebo polozapuštěných bazénů nezapomeňte na prostor pro zapojení filtrace.
Protažení hadic pro filtraci je také možné prostředkem kloubového segmentu, pokud jsou hadice dodatečně chráněny.
Při zastřešení není nezbytně nutné pořizovat solární bublinkovou fólii na hladinu.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

Upozornění:
Mimo sezónu koupání lze ponechat kryt uzavřený. Výjimkou jsou zimní měsíce, kdy by sněhová pokrývka mohla způsobit svým zatížením mechanické poškození hliníkové konstrukce a celého zastřešení. V zimních měsících ponechte kryt otevřený.
Při teplotách pod bodem mrazu s krytem nemanipulujte, mohlo by dojít k poškození průhledné fólie.

Dokument ke stažení ve formátu PDF.

Další informace: