Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi k zastřešení bazénu

O kolik větší průměr má mít zastřešení než je průměr bazénu?
Při otevření zastřešení zasáhnou do vnitřní části sklady plachty. Doporučujeme vůli kolem okrajů bazénu min. 25 cm – tzn. volit o 50 cm větší průměr zastřešení než je průměr bazénu. U nadzemních bazénů je nutné počítat s vůlí při horním okraji bazénu (nikoli na terénu). Proto jsme pro Vás připravili pomocnou tabulku velikostí zastřešení podle výšky a průměru bazénu. Vždy zkontrolujte, zda do rozměru zastřešení nebude zasahovat skimmer či připojení hadic na boku bazénu, upevnění schůdků vedle bazénu nebo výška jejich madel.

Ohřeje se voda v bazénu se zastřešením nebo je nutné použít solární kolektory?
Ano, díky použití průhledné fólie na celé ploše zastřešení TROPIKO se voda ohřívá od velmi teplého vzduchu pod zastřešením. Plachta nemá stínící prvky. Ohřátí vody v bazénu také pomáhá, když se teplá voda na hladině bazénu promíchá – při puštěné filtraci.
Pokud chcete mít v letních dnech vodu teplejší než 27-29 stupňů, lze použít jako doplněk solární kolektory. Místo doporučované velikosti plochy kolektorů stejné jako je hladina bazénu, by měla stačit i poloviční plocha kolektorů.

Musíme změnit své zvyky při ošetřování vody?
Používejte k úpravě kvality vody pouze chemické přípravky určené přímo pro úpravu vody v bazénech.
Při používání zastřešení bazénu TROPIKO se koupací sezóna velmi výrazně prodlouží. Zároveň se výrazně sníží množství nečistot, které se dostanou do bazénu (zejména deštěm). Spotřeba chemických přípravků a náklady na udržení kvality vody se celkově nezvýší, spíše naopak.
V období, kdy teplota vody bazénu stoupne nad 28 stupňů, častěji sledujte kvalitu vody. Teplá voda se kazí rychleji.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.
Můžeme nechat zastřešení přes zimu ležet otevřené vedle bazénu?
Ano, materiál zastřešení snese celoroční působení povětrnostních podmínek. Před příchodem mrazů je nutné zastřešení otevřít. Konstrukce není dimenzována na dodatečné zatížení sněhem ani námrazou z vnitřní strany zastřešení.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.
Jak vypadá zastřešení zabalené při dodání?
Vše potřebné pro sestavení zastřešení je dodáváno v kartonovém obalu, zabalené ve folii. Výrobek je doručen přepravní službou zabalený v kartonové krabici o velikosti 210 cm x 50 cm x 25 cm, hmotnost 35 – 55 kg podle velikosti zastřešení.

Zvládneme montáž sami?
Montáž (viz návod) je velmi jednoduchá. Pokud jste zvládli umístit a postavit samonosný nafukovací bazén nebo jste si někdy poradili s montáží skandinávského nábytku, určitě si poradíte i s naším zastřešením.

Je těžké zastřešení pootevřít pro vstup do bazénu?
Díky vyvážení konstrukce nezajištěné zastřešení pootevře (přizvedne) i dítě ve věku 5 let.

Máme několik koček, nerozdrápou nám fólii na zastřešení?
To samozřejmě nemůžeme vyloučit, ale z obou stran do výšky prvního žebra tvoří plachtu textilie z modrého polyesteru s voduodpudivou úpravou.

Lze zastřešení plně otevřít pro ničím nerušený výhled při koupání?
Plné otevření zastřešení TROPIKO je samozřejmostí. Složené zastřešení vedle bazénu má výšku zhruba 35 – 40 cm. Otevírá se z jedné strany.

Je možné zastřešení bazénu ponechat přes zimu venku? Pokud zůstane zavřené na bazénu, snese zatížení sněhem?
Ano, zastřešení lze celoročně nechat venku, ale vždy jen otevřené. Upozorňujeme, že za mrazu se zastřešením nelze manipulovat, mohlo by dojít ke znehodnocení folie.
Zastřešení není dimenzováno na zatížení sněhem. Po několik „sněhových týdnů“ je nutné zastřešení otevřít. Záruka se na mechanické poškození zatížením sněhem nevztahuje.

Chci zastřešení použít na bazén umístěný na chatě, kde trvale nebydlíme. Je možná demontáž na zimu?
Uchycení a montáž krycí plachty jsou u našeho výrobku jednoduché a zvolený systém umožňuje i případnou demontáž pro uskladnění v zabezpečených prostorách.

Nedojde při krupobití k proražení folie?
Nezaznamenali jsme tento problém. Folie je silná, pružná. Proražení vlivem krupobití či deště není pravděpodobné.
V posledních letech žádný z našich zákazníků problém mechanického porušení neřešil. Pokud by přesto došlo k mechanickému protržení fólie při vašich aktivitách v blízkosti bazénu, obraťte se na nás, pomůžeme vám s kvalitní opravou!

 

 tropiko-22

Další informace: