Zazimování

Zastřešení bazénu TROPIKOPo skončení sezóny doporučujeme bazén připravit na zimu přípravkem “zazimovač”. Zamezíte tak vzniku zákalů a usazenin během zimního období a velmi si tím usnadníte jarní čištění a zprovoznění bazénu.

Postup: 1 litr přípravku stačí na 20 m3 vody (objem vody počítejte s na zimu sníženou hladinou vody v bazénu pod úroveň trysek a skimmeru). řiďte se návodem k použití konkrétního přípravku dle výrobce. Přípravek do bazénu nalijte naředěný vodou (alespoň v poměru 1:9) rovnoměrně podél celého okraje bazénu podle pokynů výrobce. Před přidáním přípravku výrobce doporučuje upravit pH vody v bazénu na 7,0 (neutrální) – 7,4 (velmi mírně zásaditý) přípravkem pH-MINUS nebo pH-PLUS a přidat i přípravek stabilizující tvrdost – zabraňující usazování sloučenin vápníku a jiných minerálních solí v bazénech.

Pokud používáte na svém bazénu zastřešení TROPIKO, je nutné jej před příchodem mrazů otevřít a v této poloze zajistit. (Více v návodu na použití výrobku.)
Materiály použité na zastřešení TROPIKO jsou odolné celoročnímu působení povětrnostních podmínek. Pro udržení čistoty zastřešení lze na zastřešení navléknout zimní obal TROPIKO nebo zastřešení zakrýt jakoukoli plachtou, folií,…