Teplota vody v bazénu

Většina lidí považuje teplou vodu pro venkovní koupání při teplotě nad 21o C. V průběhu léta v našich podmínkách je možné dosáhnout těchto teplot při koupání od poloviny měsíce června do poloviny měsíce srpna. Úniku tepla a nočního ochlazování vody lze krátkodobě omezit zakrývacími plachtami. Solární plachty též urychlují ohřev vody v bazénu při intenzivní slunečním svitu. Koupací sezónu nám tyto doplňky zlepší, ale neprodlouží nám ji.

Vyšší tepelný účinek pro ohřev vody a omezení chladnutí zajišťuje zastřešení. Zastřešení bazénů je zhotoveno ze stabilizované kvalitní fólie, pod kterou se v létě může vyšplhat teplota i k 60o C. I při slabém slunečním svitu dochází k významnému ohřevu prostoru kolem bazénu a vody přes vodní hladinu. V plné sezóně teplota vody dosáhne 26 – 29o C. Zastřešení bazénu umožní teplé koupání již od května až do konce září – prodlouží sezónu téměř o 150 %.

Pokud chcete i přes dobré účinky zastřešení přihřívat vodu v bazénu pomocí solárních kolektorů, můžete snížit jejich plochu. Obecně se uvádí, že pro nezakryté zahradní bazény by měla být plocha solárních panelů přibližně stejná jako vodní plocha bazénu. Zakrytí bazénu a omezení ochlazování vody sníží potřebu solárních panelů na polovinu plochy bazénu.

Zastřešení bazénu TROPIKO pro delší koupání, teplý bazén a čistou vodu jako azuro. Pro nadzemní i zapuštěné (kruhové / kulaté) zahradní bazény.

Další informace: