Novinka FlexiFilter

FlexiFilter v otázkách a odpovědích

Do pískové filtrace dávám jeden pytel písku. Kolik potřebuji materiálu FlexiFilter?
Jedno balení FlexiFilter 50 (300 g) plně nahradí jeden pytel písku (20 – 25 kg).

Lze FlexiFilter čistit zpětným proplachem?
Ano, FlexiFilter však více „drží“ zachycené nečistoty a zpětný proplach není tolik účinný jako u písku. Proplach se může provádět méně často než u písku.

Mohu při odzimování bazénu pro vyčištění vody použít rovnou FlexiFilter?
Vodu při odzimování bazénu chemicky upravte, použijte chloršok a následně vločkovač (flokuant).  Nečistoty po zimě nechce usednout a vyluxujte mimo filtraci ven do odpadu. Luxování nečistot ze dna bazénu by neúměrně zaneslo FlexiFilter, který je stavěn na zachytávání drobných nečistot a „udržování“ kvalitní vody.
Při zvýšeném výskytu nečistot (např. noční nálety hmyzu) lze doporučit předfiltr do nádobky skimmeru (kam připojujete vysavač). Filtrační materiál je lehce přístupný a můžete jen častěji vyčisti a proprat.

Jak hodně mám filtrační nádobu naplnit plnou kostičkami FlexiFilter?
Nádoba musí být naplněna FlexiFilter tak, aby filtrační vrstva byla silná alespoň 20 cm. Kostičky zmáčkněte tak, aby mezi chomáčky nezůstaly mezery pro volné proudění vody mimo filtrační vrstvu až na dno filtrační nádoby.
Pro utěsnění vrstvy kostiček FlexiFilter 50 doporučujeme vložit do nádoby jeden kus filtračního kruhu FlexiFilter 400 (nebo dle rozměru vaší nádoby).

Jaká je životnost FlexiFilter ?
Vzhledem k vysokému zachytávání nečistot doporučujeme s ohledem na hygienické důvody výměnu každý rok.
Uživatelé FlexiFilter po nasycení materiálu proplachují proudem vody hadicí, systémem WAP, proplachují s použitím chemických čistících a dezinfekčních přípravků. K praní lze použít i 1-2 prací cykly v domácí pračce a použít materiál v další sezóně.

Plave ve filtrační nádobě FlexiFilter ?
FlexiFilter neplave, protože hustota plastových vláken je vyšší než voda. Vzhledem k nízké tlakové ztrátě není ani materiál stlačován a je zajištěna vysoká absorpční schopnost FlexiFilter po celou dobu životnosti.
Pro utěsnění vrstvy kostiček FlexiFilter 50 doporučujeme vložit do nádoby jeden kus filtračního kruhu FlexiFilter 400 (nebo dle rozměru vaší nádoby).

Jaká je tlaková ztráta při použití FlexiFilter ?
Pokles tlaku při filtraci je 10x menší než obvykle, pouze zanedbatelných 20 mbar.

Mohou být s FlexiFilter prováděna aseptická opatření?
FlexiFilter se může zahřát na 75°C. (Platí pro bakterie, které nepřežijí 75°C, jako např. legionella při 60°C).

Jak se likviduje FlexiFilter ?
Likvidace FlexiFilter je stejná jako domácího odpadu.
Materiál se vyrábí nejméně ze 75 % z recyklovaného plastu.

Je FlexiFilter stabilní?
Ano. Ve srovnání s jinými materiály je FlexiFilter rozměrově stabilní a neuvolňují se z něj jednotlivá vlákna, která by mohla poškodit např. čerpadlo.

Mohu s FlexiFilter použít flokulanty / vločkovače?
Ano, FlexiFilter může být použit s flokulanty pro vysrážení nečistot. I bez vločkovače nebo se sníženým použitím je filtrační schopnost FlexiFilter výrazně vyšší, než filtračního písku.

Pro jakou velikost bazénu je FlexiFilter vhodný?
FlexiFilter lze použít od nejmenších filtrací až po filtrační nádoby pro několikasetkilogramové pískové náplně.

Je FlexiFilter vhodný pro filtraci řas?
FlexiFilter je vhodný také pro filtraci řas. K úplnému odstranění řas pro jejich velikost (pod 0,003 mm) však nemusí dojít. Na samotnou likvidaci (ukončení růstu) řas však musíte samozřejmě použít chemii, UV lampu a pod.

 

Přehledné informace o filtračním materiálu FlexiFilter: