Vylepšení bazénové filtrace bez použití písku

Pískovou filtraci za sezonu několikrát proplachujeme z důvodu množení řas. Jak ve srovnání s pískem funguje FlexiFilter, aby se řasa nešířila opět v bazénu?

Pokud je řasa živá, tak je v bazénu pořád a ve filtraci se jen kultivuje a množí. Písek o zrnitosti 0,6 až 1,2 mm chytá nečistoty až do 0,1 mm. Částečky řasy mají velikost 0,003 až 0,001 mm a  snadno se vrací zpět do bazénu. Pro srovnání FlexiFilter zachytává řádově menší nečistoty něž písek 0,05 až 0,003 mm, částečně i menší. Lze tak odfiltrovat velký podíl znečistění i řas.

Pro likvidaci řasy je nutné použit k tomu určenou chemii nebo do vratné části filtračního okruhu na výtok z filtrace zařadit UV lampu. Pak není nutné opakovaně řešit filtraci řas, ale filtrovat jen biologické znečištění a spad do bazénu.

Zpětný proplach se u FlexiFilteru používá také, ale není tak účinný jako u písku – co FlexiFIlter dobře zachytí (ve srovnání s pískem), hůře pouští. Množství nečistot zachycených v materiálu FlexiFIlter je také větší ve srovnání se stejným objemem písku.

Na fotografii ruční proprání materiálu FlexiFilter 380 vodou ze zahradní hadice po vyndání z nádoby odstavené filtrace. Na konci sezóny po 5 měsících používání.